AESOB Batı İlçelerine Yönelik İftar Verdi

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Batı ilçeleri geleneksel iftar programı Finike’de gerçekleştirildi.

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Finike, Kumluca, Demre, Kaş, Elmalı ilçelerine yönelik geleneksel Batı ilçeleri iftar programı Finike Kaymakamı Ergün Baysal, Kaş Kaymakamı Ulaş Akhan, Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, Önceki Dönem Finike Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu, Finike Cumhuriyet Başsavcısı Uygur Kaan Arısoy, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Engin Genç, Sahil Güvenlik Bot Komutanı SG. Yzb. Cenk Çaka, İlçe Jandarma Komutanı J. Teğmen Alper Yalçın, Ak Parti İlçe Başkanı Osman Aladağ, Chp İlçe Başkanı Mustafa Ökten, İyi Parti İlçe Başkanı İsmet Çetin, İlçe Müftüsü Abdurrahim Durmuş, Halkbank Şube Müdürü Ali Çelik, Ziraat Odası Başkanı Halil Sarıçobanoğlu, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulu Üyeleri, Oda ve Kooperatif Başkanları, Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri, Genel Sekreterler, esnaf ve sanatkarların katılımlarıyla Finike’de gerçekleştirildi.

İftar programında konuşan AESOB Başkanı Adlıhan Dere, “Başı rahmet ortası mağfiret sonu cehennemden kurtuluş olan Mübarek Ramazan ayının başta Antalya’mız ve ülkemiz olmak üzere tüm İslam alemine hayırlı olmasını diliyorum. Kıymetli misafirler, Ramazan ayı insanlar arasında dayanışmaya, yardımlaşmaya ve gönül birliğine vesile olan mübarek bir ay. Rahmet ve bereketin sağanak sağanak yağdığı bu mübarek günlerde bizler de Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak birlik ve beraberliğimizi sağlamlaştırmak adına geleneksel olarak iftar programları düzenliyoruz. Ramazan’ın ikinci günü Antalya merkezde Valimiz ve İl Protokolü ile birlikte verdiğimiz iftar programlarının ikincisini Alanya’da üçüncüsünü Serik’te düzenledik, bugün de Finike ilçemizde Batı ilçelerimize yönelik iftar programımızı gerçekleştiriyoruz. Bugün burada bizlerle beraber iftarını yapan tüm misafirlerimize teşekkürlerimi sunuyor, bu birlik ve beraberliğimizi nice iftar sofralarında yeniden yaşamak dileğiyle hepinizi saygıyla selamlıyorum.” dedi.

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin düzenlemiş olduğu iftar programına katılmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Finike Kaymakamı Ergün Baysal, “Ramazan ayı birlik ve beraberliğin, yardımlaşma ve dayanışmanın en üst seviyelere çıktığı özel bir ay. Toplumun her kesimi bu sofralarda bir araya geliyor. Ben öncelikle bu sofralarda buluşmamıza vesile olan Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanımız Adlıhan Dere ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Tabi toplumumuzun temel yapı taşı olan esnaflarımız çok önemli vazifeler ifa etmektedirler. Toplumumuzun esnafı ne kadar kuvvetli olursa toplumda o kadar güçlü oluyor. Bizler idareciler olarak her zaman esnafımızın yanındayız. İnşallah bu birlik ve beraberlik içinde hep beraber çalışmaya devam edeceğiz diyorum, tüm misafirlerimize saygılar sunuyorum.” dedi.

Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, “Bu güzel iftar sofralarında bir araya geldiğimiz tüm misafirlerimize saygılarımı sunuyor, Birlik Başkanımız Adlıhan Dere’ye Finike ilçemizde böyle güzel bir iftar programı düzenlediği için teşekkür ediyorum. Hepinizi tuttuğu oruçların ve yaptığı ibadetlerin kabul olmasını diliyor, Allah birliğimizi bozmasın diyorum.” dedi.

 

 

 

Bu haber 10782 kere görüntülenmiştir.
May 23 2019 12:00AM