Yeni Eğitim Öğretim Yılı Öncesinde Kantinci Esnafıyla Toplantı Gerçekleştirildi

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinde yeni eğitim öğretim yılı öncesi kantinci esnafıyla toplantı gerçekleştirildi.

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere öncülüğünde, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin katılımlarıyla yeni eğitim öğretim yılı öncesinde kantinci esnafıyla toplantı gerçekleştirildi. AESOB Başkanı Adlıhan Dere, "Her yıl düzenli olarak kantinci esnafımızla bir araya geliyoruz. Sizlerin de dikkat ettiği gibi kantinci esnaflarımız bizler için oldukça önemli. İl Milli Eğitim Müdürümüz Yüksel Arslan da göreve geldiği günden bugüne gerek kantinci gerek servisçi gerekse kırtasiyeci yani milli eğitimi ve öğrencilerimizi ilgilendiren bütün mesleklerle ilgili İlçe milli eğitim müdürleriyle birlikte her zaman esnaf ve sanatkarımızın yanındalar. Bu sebeple de kendilerine ayrıca teşekkür ediyorum. Bugün de yeni eğitim öğretim yılı başlamadan evvel bir toplantı talebimiz oldu ve sağolsunlar bizleri kırmadılar. Sizlerden özellikle rica ediyorum bugün burada her ne sorunuz varsa sorunuz, taleplerinizi açıkça iletiniz. Bu toplantılar bizler için çok önemli çünkü bu toplantılar sayesinde sorun ve taleplerimizi doğrudan çözüme kavuşturabiliyoruz." dedi.

AESOB Toplantı salonunda düzenlenen toplantıya, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Gürcan, Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Solak, Muratpasa İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Ünal, Döşemealtı İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdem Kaya, Aksu İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçen, Konyaaltı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fatma Özdoğan ile birlikte katılan Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, "Öncelikle bu toplantıyı organize eden çok değerli AESOB Başkanımız Adlıhan Dere'ye teşekkür ediyorum. Bizler işin eğitim öğretim kısmındayız sizler de işin esnaflık tarafındasınız. Kimse kimsenin rızkını korsan bir şekilde yememeli ve bizleri de, öğrencilerimizi de buna alet etmemeli. Siz kantinci esnaflarımızın çok anlayışlı bir şekilde hizmet verdiğini öğrencilerimizden ve velilerimizden duyuyoruz. Ancak yine de bazı problemler yaşanabiliyor bunları da böyle toplantılar sayesinde birebir görüşerek çözüme kavuşturacağız." dedi.

Emniyet ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile sürekli işbirliği halinde olduklarını belirten AESOB Başkanı Adlıhan Dere, öğrencilerin daha sağlıklı bir eğitim hayatına sahip olmaları amacıyla ellerinden ne geliyorsa yapmaya devam edeceklerini belirterek toplantıya katılan tüm esnaflara teşekkür etti. Toplantı daha sonra soru-cevap şeklinde devam etti. Toplantı sonunda Antalya Gazete Bayii, Büfeciler, Kantinciler, Kuruyemiş İmalatı ve Ticareti Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve AESOB Başkanı Adlıhan Dere, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan’a esnafa vermiş oldukları desteklerden dolayı plaket takdim etti.

 

 

Bu haber 3995 kere görüntülenmiştir.
Sep 1 2018 12:00AM