AESOB Başkanı Adlıhan Dere Güven Tazeledi
Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) 19. Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken’in Divan Başkanlığında gerçekleştirilen AESOB 19. Olağan Genel Kurul Toplantısında AESOB Başkanı Adlıhan Dere yeniden seçilerek güven tazeledi.

AESOB 19. Olağan Genel Kurul Toplantısı TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken’in Divan Başkanlığında, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya Milletvekilleri Av. Mustafa Köse ve İbrahim Aydın, Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kepez Belediye Başkanı Av. Hakan Tütüncü ve İl Protokolünün katılımlarıyla gerçekleştirildi. Gündem maddelerinin görüşülüp oylanmasının ardından seçimlere geçilen AESOB 19. Olağan Genel Kurul Toplantısında, AESOB Başkanı Adlıhan Dere yeniden seçilerek güven tazelerken AESOB Yönetim Kurulu Asil Üyeleri; Mehmet Ali Alkan, Süleyman Şahin, Bayram Dal, Abdullah Akca, Ziya Aydemir, Mustafa Şahin, Nuri Demir ve Mehmet Ali Gülaçtı, Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri; Mehmet Bucak, Doğan Bacak, Metin Süngü, Sultan Çetin, Bekir Sıtkı Çobanoğlu, Hüseyin Alataş, Yusuf Erdemir, Hüseyin Aslan ve Hüseyin Şimşek, Denetim Kurulu Asil Üyeleri; İsmail Öz, Sedat Karagöz, Velittin Yenialp, Sami Dursun Doğan ve Ali Çalışkan, Denetim Kurulu Yedek Üyeleri; Bolat Ünsal, Kemal Evyapan, Recep Savaş, Hasan Ali Sönmez ve Mehmet Bayrak, Disiplin Kurulu Asil Üyeleri; Yusuf Kurul, Hüseyin Değirmenci, Yüksel Uzun, Kemal Istık ve Tolgahan Demir, Disiplin Kurulu Yedek Üyeleri; Derya Ergin, Fahrettin Özbek, Kerim Taş, Bülent Kaplan ve Ömer Faruk Yılmaz oldu.

Hizmet süresi boyunca yapılan faaliyetleri kısaca aktaran AESOB Başkanı Adlıhan Dere, “1 Ocak - 31 Mart 2018 tarihleri arasında Esnaf Odalarımıza yakışır bir şekilde gerçekleşen odalarımızın seçimli genel kurullarının ardından bugün siz değerli delegelerimizin katılımıyla 75 oda ve 75 bin üyesi olan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimizin 19. Olağan Genel Kurulunu büyük bir coşku içerisinde her zamanki birlik ve beraberlik ruhumuzla gerçekleştiriyoruz. Bugün, 2022 yılına kadar esnafımıza en iyi hizmeti sunmak için çalışacak yönetim, denetim ve disiplin kurulu üyelerimizi belirleyeceğiz. Dünya’nın en güzel şehirlerinden birisi olan birçok sektöre ev sahipliği yapan Dünya turizminin baş şehri, ülkemizin Dünya’ya açılan penceresi, marka şehir Antalyamız için bundan sonra atacağımız her adım son derece kıymetli ve değerli olacaktır. Nüfus bakımından bugün Türkiye’nin 5’inci, Esnaf sicil kayıt bakımından ise  4’üncü büyük ili olan Antalyamız son yıllarda aldığı dev yatırımlarla bugün önemli bir cazibe noktası haline gelmiştir. Bu yükseliş ve büyümeye bağlı olarak üzerimize düşen sorumlulukların da bilincindeyiz.” dedi.
 
Antalya’da kamu kurum ve kuruluşları arasındaki güçlü diyaloğa da değinen AESOB Başkanı Adlıhan Dere, “Bizim derdimizle dertlenen bir Valimiz, derdimizi kendi derdi gibi gören Büyükşehir Belediye Başkanımız, ilçe belediye başkanlarımız var. İşte bu nedenle her zaman esnafın hamisi, esnafın babası diye her yerde övünerek söylediğimiz Valimiz Münir Karaloğlu’nun, Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel’in, Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kepez Belediye Başkanımız Hakan Tütüncü’nün hep yanımızda bildiğimiz tüm ilçe belediye başkanlarımızın bu salonda kocaman bir alkışı hak ettiklerine inanıyor, hepsinin önünde saygıyla eğiliyor, 75 bin esnafımız adına teşekkür ediyorum. Önümüzdeki süreçte esnafımızın vizyonunu geliştirecek çalışmalara da inşallah imza atacağız. İnovasyon kültürünü geliştirmeye, esnafımızı her alanda ortak araştırma ve geliştirmeye yönlendirmeye çalışacağız. Ülkemizin ve Antalyamızın ekonomik ve sosyal gelişmişlik, eğitim, hukuk, demokrasi, çevre, bilim, kültür, sanat alanlarında en gelişmiş ülkeler ve kentler arasında yer alması, esnafımızın, her vatandaşımızın daha mutlu ve refah içinde yaşaması dileğiyle saygılarımı sunmadan önce, bugün kentimizin önemli bir etkinlik merkezi haline gelen mimarisiyle ödüller kazanmış, içinde bulunduğumuz bu güzel eserin kapılarını bizlere açan Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kepez Belediye Başkanımız Hakan Tütüncü’ye, Genel Kurulumuza katılımlarıyla bizleri onurlandıran Valimiz Münir Karaloğlu’na, Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel’e, Genel Başkanımız Bendevi Palandöken’e, Kaymakamlarımıza, Belediye Başkanlarımıza, meslek örgütü ve Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerimize, Oda başkanlarımıza, yönetimlerine, kamu kurum ve kuruluşlarımızın temsilcilerine katılımlarından dolayı teşekkürlerimi, saygılarımı sunuyorum. 19. Olağan Genel kurulumuzun Ülkemize, Antalya’mıza ve esnaf ve sanatkarlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
 
Vali Karaloğlu’ndan AESOB Başkanı Dere’ye Teşekkür
Esnafın, toplumun bel kemiği, ana taşıyıcı sütunu olduğunu ifade eden Antalya Valisi Münir Karaloğlu, esnaf ne kadar mutlu ve huzurlu olursa toplumunda o kadar mutlu ve huzurlu olacağına vurgu yaptı. Yöneticiler olarak kendilerine en büyük yardımı esnafların yaptığına da dikkat çeken Vali Karaloğlu kentte yaşayan insanların mutluluğu, huzuru hatta güvenliğinin sağlanmasında en büyük destekçilerinin esnaflar olduğunu aktardı. Vali Karaloğlu, 2018 Ocak ayı itibariyle esnaf odalarının genel kurulları başladığında bir takım problemler, kavgalar ve kargaşaların olabileceği noktasında endişelerinin olduğunu ancak son derece demokratik ve üst düzey bir biçimde seçimler yapılarak 75 odanın da başkanının seçildiğini aktardı. Seçimlerin huzur ortamında geçmesinde emeği olanlara teşekkür eden Vali Karaloğlu, neredeyse bütün odaların seçimlerine katılarak Divan Kurulu Başkanlığı yapan AESOB Başkanı Adlıhan Dere’ye ayrıca teşekkür etti.
 
Başkan Türel’den Birlik ve Beraberlik Vurgusu
Genel Kurulda konuşmalarını gerçekleştiren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “Adlıhan Dere Başkanımızı tebrik ediyorum. Performansıyla odalarda birliğin ve beraberliğin oluşması yönünde ortaya koyduğu gayretle hepimizin takdirini kazandı. Birlik ve beraberlik olmadan hizmet edebilme şansına sahip olamayız. Esnafa, tüccara rağmen bir iş yapmamız mümkün değildir. O yüzden bu birlik ve beraberliğin esnaf odaları çatısı altında sağlanması esnafımıza katkı sağladı.” dedi.
 
Birlik ve beraberliğin olmadığı yerde başarının da olamayacağını belirten Ak Parti MKYK Üyesi ve Antalya Milletvekili Av. Mustafa Köse, “Birlik ve beraberlik olduğu sürece ulaşılamayacak hiçbir hedef yoktur. Bize her zaman destek olan esnafımıza minnet borçluyuz. Sıkıntılara rağmen ne zaman yanlarına gitsek bizi her zaman güler yüzle karşıladılar.” diyerek Genel Kurulun Antalya ve esnaflara hayırlı olmasını diledi.
 
AESOB Genel Kuruluna Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirten Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kepez Belediye Başkanı Av. Hakan Tütüncü ise, esnaf ve sanatkarların her zaman yanlarında olduklarını belirterek Genel Kurulun Antalya esnaf ve sanatkarlarına hayırlı olmasını diledi.
 
AESOB 19. Olağan Genel Kurul Toplantısı Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken'in Divan Başkanlığında, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya Milletvekilleri Av. Mustafa Köse ve İbrahim Aydın, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kepez Belediye Başkanı Av. Hakan Tütüncü, Muratpaşa Belediye Başkanı Av. Ümit Uysal, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık, Akseki Belediye Başkanı Mustafa İsmet Uysal, 24. Dönem Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez, Ak Parti Antalya İl Başkanı Av. İbrahim Ethem Taş, MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy, CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Kaçmaz, Konyaaltı Belediye Başkan Yardımcısı Edip Kemal Bahadır, 9. Birlik Başkanı Orhan Tolunay, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Süleyman Özer, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, Antalyaspor A.Ş. Başkanı Cihan Bulut, Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Nafiz Tanır, Lokantacılar Federasyonu Başkanı Aykut Yenice, Kahveciler Federasyonu Başkanı Murat Ağaoğlu, Halk Bank Bölge Koordinatörü Rıfat Ertuğ Koç, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Özen, İlbank A.Ş. Antalya Bölge Müdürü Fuat Koçal, Antalya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Veli Tekkanat, TSE Bölge Koordinatörü Hüseyin Özdamar, KOSGEB Antalya Müdürü Şükrü Mısırlı, Milli Piyango Antalya Şube Müdürü Karip Toraman, Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Ak Parti Grup Sözcüsü Bahattin Bayraktar, Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Sözcüsü Selçuk Senirli, ASAT Genel Müdürü Av. İbrahim Kurt, Antalya Büyükşehir Belediyesi İlçeler Koordinatörü İsa Akdemir, Ziraat Odası Başkanı Nazif Alp, ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı, HalkBank Çallı Şube Müdürü Haluk Aydın, Halkbank Çallı Şube Kobi Temsilcisi Cesur Bulğak, Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Nabi Arslan, Akdeniz Sanayi Sitesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hanifi İnce, oda başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Bu haber 4562 kere görüntülenmiştir.
May 1 2018 12:00AM